Renovatie complextuinen Ymere

Eind 2025 heeft Smit Groenadvies, in opdracht van Ymere, drie complextuinen opgeleverd na de uitgevoerde renovatiewerkzaamheden. De daktuinen hadden een renovatie nodig om weer te voldoen aan het gewenste gebruik en uiterlijk.

Complextuin Ymere 1
Complextuin Ymere 2

Grote transformatie van de complextuinen

In Amsterdam Noord is de daktuin bij het complex Kadoelerbreek getransformeerd van een ‘platte pannenkoek’ (aldus de bewoners) naar een daktuin met gevarieerde (bloeiende) beplanting met bloembollen, glooiingen en een ‘struinpaadje’ door de beplanting. De aanwezige verharding is gehandhaafd en ook een deel van de bestaande bomen zijn verplant of behouden gebleven. De uitvoering lag in handen van Schadenberg Groen.

Onder leiding van Biesot Tuinen en Parken zijn in Haarlem twee complextuinen aan de Denemarkenstraat en Siriusstraat, gerenoveerd. In beide tuinen is naast nieuwe beplanting ook een bloemrijk kruidenmengsel aangebracht. De bestaande bomen zijn waar mogelijk behouden en in de tuin bij de Siriusstraat is de taxus opgekroond als klimboom, waardoor er ook meer doorkijk is in de tuin. De bestaande verharding in de tuinen is gehandhaafd of hergebruikt.

Bundelen van onze krachten

De ontwerpen voor de drie tuinen zijn gemaakt door Buro Mien Ruys. Engineering, inkooptraject en de directievoering & toezicht tijdens de uitvoering is verzorgd door Smit Groenadvies. Trots op het resultaat!

Complextuin Ymere 2

Overig actueel

Versterking directie Prommenz Groep

Dit jaar hebben we een frisse start gemaakt met de Prommenz Groep. Een nieuwe koers als fundament voor duurzame groei, versterkte samenwerking en een herkenbare identiteit.

Drone foto sportpark De Kabel 1

Engineering sportpark De Kabel

Zoals een trainer soms de hele opstelling omgooit, kan ook een bestaand sportpark wel eens een nieuwe tactiek gebruiken. De lijnen lagen er al, de spelers waren bekend, maar de opstelling kon beter. In opdracht van de gemeente Dijk en Waard ging Smit Groenadvies daarom aan de slag met een nieuw ontwerp én de engineering van sportpark De Kabel in Heerhugowaard.

Bomen in woonwijk

Bestaande bomen behouden met een Boom Effect Analyse

Ga je bouwen of graven op een projectlocatie waar bomen staan die behouden moeten blijven? Dan is het belangrijk om vooraf te weten welke invloed de geplande werkzaamheden hebben op de wortels, kroon, groeiplaats en stabiliteit van bomen binnen het projectgebied.

CO₂-Footprint 2025

De footprint van 2025 en de voortgang van onze doelstellingen lees je in de nieuwsbrief van juni.